Przewodnik dla graczy kasynowych

Strategie gry w blackjacka online

Korzyści ze stosowania strategi w blackjacku

Strategia w blackjackSzczęście w grach losowych jest niezwykle istotne. Nie zawsze musi się do graczy uśmiechać. W takiej sytuacji warto sobie pomagać odpowiednimi strategiami i systemami. Blackjack, który należy do najpopularniejszych gier stołowych, bez wątpienia warty jest w tym zakresie szczególnej uwagi. Sama gra należy do tych, po które sięga się z chęcią na bazie wielu powodów. Nie chodzi jedynie o potencjalnie duże wygrane, ale też o szybkie rozgrywki, niskie stawki początkowe, duże możliwości wykorzystania taktyk czy też sposobność do zmagań z krupierem. Wymieniać można bez końca, aczkolwiek w tym artykule skupimy się bezpośrednio na jednym czynniku, którym będzie sama strategia.W sieci znaleźć można ich co najmniej kilkanaście, aczkolwiek bez wątpienia gracze zaangażowani w ten projekt znajdą ich zdecydowanie więcej.

Bez wątpienia istnieje jednak grupa kilku, które użytkowane są najchętniej i cechują się najwyższą skutecznością. Zanim jednak do nich siądziecie, warto jest się podjąć pewnej analizy i sprawdzenia tego, która interesuje was najbardziej i da największe efekty. Istotne jest także wytyczenie sobie pewnych granic. Pamiętajcie, że z jednej strony dobrze jest mieć górny limit wygranych, po którym odchodzi się od stołu. Jednocześnie nie można zapominać o limicie porażek. Szczęście nie zawsze się przecież musi uśmiechać, co już zaznaczyliśmy. Dlatego też analiza, rezerwy i zdrowy rozsądek będzie dla was szalenie ważny, być może jeszcze istotniejszy niż sama strategia.

Pięć kluczowych strategi

W zakresie gry w blackjacka wyróżnić można co najmniej pięć kluczowych strategii. Każda z nich użytkowana jest na co dzień przez setki tysięcy graczy z całego świata. Mamy tu na myśli przede wszystkim system Paroli, Parlay, 1-3-2-6, Martingale i Labouchere. Niektóre z nich wykorzystywane są także w innych grach stołowych. Nie bez powodu zresztą. Dwa ostatnie są na tyle uniwersalne, że sprawdzić się mogą nawet w ruletce, która generalnie wydaje się grą zupełnie inną, nie tylko ze względu na wskazywanie pól i mechanizm kołowy jaki w niej widzimy. W strategiach przez nas przedstawionych wybory opierają się na bardzo prostych ustaleniach, opisujemy je kolejno poniżej:

  1. Po każdej wygranej podbijana jest stawka

  2. Po uzyskanej wygranej stawia się pierwotną stawkę powiększoną jeszcze o ostatni sukces

  3. W każdej kolejnej rundzie stawka określana jest przez sekwencję numerów 1x, 3x, 2x i 6x

  4. Po przegranej stawka z poprzedniej gry jest podwajana

  5. Twoja stawka stanowi sumę dwóch skrajnych liczb z ciągu.

Te strategie to oczywiście tylko kropla w całym zestawieniu. Na naszej stronie opisujemy je bardziej szczegółowo, łącznie z wytycznymi do których stosować powinien się sam gracz. Pamiętajcie, że właściwe przygotowanie jest już połową sukcesu i absolutnie nie można tego negować.

Jednocześnie pragniemy wam przypomnieć, że sam blackjack ma dodatkowe inne systemy i taktyki, które bazują chociażby na liczeniu kart, czy też stosowaniu się do prostych zasad w zakresie wskazanej gry. Ma to wpływ np. na podejmowanie decyzji o pobieraniu dodatkowej karty. Niektóre założenia mówią, że gracz nigdy nie powinien ryzykować i dobierać kolejnych propozycji gdy na ręce ma już w jednej chwili 13 punktów, inne założenie mówi z kolei o 16. W opcjach gry dostępne są takie działania jak Double, Hit, Pass czy Split. W każdym przypadku możecie liczyć zatem na dodatkowe rozwiązania, które pomogą wam w grze i mogą służyć z jednej strony jako odrębna strategia, z drugiej jako dodatek do już wykorzystywanej. Równie istotne jest tu reagowanie na gry banku. Oczywiście gdy gramy z systemem, całość jest łatwiejsza i pewniejsza, natomiast z prawdziwym krupierem w kasynie na żywo czy stacjonarnym stawka jest nieznacznie utrudniona.

Podsumowanie

Strategie gry w blackjacka to bardzo pomocne narzędzia, które sprawiają, że gra losowa nabiera także elementu taktycznego i samodyscypliny. Nie można o tym zapominać. Wszystkie te osoby, które poza rozrywką szukają także konkretnych rozwiązań będą zachwycone z możliwości, które przedstawiają taktyki opisane przez nas powyżej. Szczegółowe ich rozwinięcie znajdziecie także na naszej stronie, dlatego zachęcamy do lektury już teraz i życzymy wielkich sukcesów. Pamiętajcie jednocześnie, że blackjacka można testować za darmo, za co odpowiedzialna jest wirtualna waluta, która nie wymaga rejestracji i zakładania żadnego konta na stronie kasyna online.