Przewodnik dla graczy kasynowych

Ustawa hazardowa w kasynie internetowym w Polsce

Nie da się niestety ukryć, że obecnie hazard internetowy w Polsce jest mocno ograniczany przez władze. Na chwilę obecną jedynym legalnym miejscem hazardowym są kasyna naziemne oraz wybrane firmy bukmacherskie. Nie wspominamy o automatach, gdyż to trochę inny aspekt działalności hazardowej. Wiele osób zapewne zastanawia się, jak wygląda obecnie ustawa hazardowa w kasynie internetowym w Polsce. Postaramy się o tym jak najwięcej napisać.

Blokowanie stronUstawa hazardowa i ograniczenie z niej wynikające

Wprowadzona jeszcze za czasów rządów Platformy Obywatelskiej ustawa antyhazardowa nie regulowała dokładnie wszelkich przepisów odnoszących się do korzystania z kasyn internetowych z terenu Polski. Oczywiście zakazywała ona tworzenia w naszym kraju kasyn online, jednak wiele zagranicznych firm tworzyła specjalnie dla nas polskojęzyczne strony swych serwisów, przez co mogliśmy czuć się niczym w polskim kasynie. Ponadto prawo obowiązujące w Unii Europejskiej niejako chroniło nas przed konsekwencjami prawnymi za korzystanie z kasyn online. Niestety najnowsza ustawa sprawiła, że wszystkie dotychczasowe przepisy zaostrzyły się. Przede wszystkim  nie możemy powiedzieć jak wygląda ustawa hazardowa w kasynie internetowym w Polsce, gdyż po prostu żadnego takiego kasyna nie ma. Rząd jednocześnie zdecydował się za pomocą dostawców internetu blokować strony zagranicznych kasyn. Większość z nich jest niedostępna dla nas, a przy tym jednocześnie jeszcze przed ustawa lub z chwilą jej wprowadzenia, sporo kasyn samo zablokowało dostęp dla Polaków.

Na jakie konsekwencje jesteśmy narażeni ?

Oczywiście blokada to dopiero początek. Obowiązujące wcześniej przepisy zostały zaostrzone, a przy tym mają być jeszcze bardziej skrupulatnie przestrzegane. Co to dla na oznacza? Otóż, jeśli zostaniemy złapani na tym, iż gramy nielegalnie w wybranym kasynie internetowym, to zostanie przeciw nam skierowane postępowanie sądowe. Obecnie przyjmuje się, że karą za grę w kasynie jest zapłacenie grzywny w wysokości wszystkich postawionych stawek wraz z wszelkimi wygranymi oraz dodatkową karą finansową za złamanie prawa. Brzmi to całkiem poważnie, albowiem jeśli osoba często grająca w kasynie, zostanie przyłapana, to może zapłacić karę w wysokości kilkunastu, kilkudziesięciu tysięcy złotych. Jest to całkiem duże niebezpieczeństwo.

Należy jednocześnie pamiętać, że zmieniły się również decyzje unijne. Wcześniej było tak, że chroniło nas w pewnym sensie prawo UniiUstawa hazardowaEuropejskiej. Wiele osób powoływało się właśnie na nie, przez co wygrywało sprawy w sądzie. Obecnie jednak Unia zmieniła wewnętrzne przepisy, zezwalając Polsce na wprowadzenie tak restrykcyjnej ustawy. Co za tym idzie, prawo unijne nie pomoże nam zbytnio w chwili sprawy sądowej.

Ustawa hazardowa w Polsce jednak nie zabrania teoretycznie tworzenia kasyn internetowych na terenie naszego kraju. Ostatnio słyszy się informacje ze strony Ministerstwa Finansów, które ma w planie otwarcie pierwszego polskiego kasyna internetowego, kontrolowanego przez rząd. Jednak póki co, są to tylko plany i nie wiadomo, kiedy doczekamy się ich realizacji. Warto przy tym pamiętać, że w takim oficjalnym polskim kasynie w przeciwieństwie do obecnych będziemy musieli zapłacić podatek od wygranych.

Nie da się ukryć, że obecna ustawa hazardowa w kasynie internetowym w Polsce jest niezwykle groźna i niebezpieczna dla graczy jak i de facto niszczy rynek hazardowy. Nie dziwimy się po części rządzącym, którzy nie zarabiali na tym złotówki. Jednak lepszym rozwiązaniem było wprowadzenie podatku od wygranych, przez co kilka kasyn internetowych być może otworzyłoby swe siedziby w naszym kraju. Na to przyjdzie nam zapewne jeszcze poczekać trochę czasu.